UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZO – LITERACKIEGO„UŚMIECH NA CO DZIEŃ OD WALDEMARA CICHONIA”

wtorek, 23 kwietnia 2024

23 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie literackim „Uśmiech na co dzień od Waldemara Cichonia”, zorganizowanym przez #Biblioteka w Polkowicach, pod Honorowym Patronatem Starosty Polkowickiego - Kamila Ciupaka. Nasi uczniowie napisali piękne konkursowe opowiadania o bibliotecznych przygodach kota Cukierka, bohatera książek  Waldemara Cichonia.

Wiktoria Karkowska z kl. 3c – laureatka 3 miejsca oraz wyróżnieni uczniowie: Klara Białowąs z kl. 3b, Kinga Chodor z kl. 3c i Łukasz Radziszewicz z kl. 3a, odebrali dyplomy i nagrody z rąk autora, wicestarosty powiatu polkowickiego oraz dyrektorki biblioteki.

Po uroczystości, klasa naszej laureatki wzięła udział w spotkaniu autorskim z panem Waldemarem Cichoniem, które obfitowało w moc bardzo ciekawych i pełnych humoru opowieści oraz ogrom pytań, którymi nasi uczniowie zasypali pisarza. Wszyscy z wypiekami na twarzach i szerokim uśmiechem wsłuchiwali się w cytowane fragmenty książek oraz ciekawostki z życia autora. Chętni mogli ponadto zakupić książki autorstwa Waldemara Cichonia, a także otrzymać autograf pisarza. Było to niesamowite wydarzenie, które na długi czas pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Wiktorii, Klarze, Kindze i Łukaszowi! BRAWA!!!

red. sp3_agata_kusiak