JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE

,,KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK’’

Dnia 10 lutego b.r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie odbył się rejonowy konkurs językowy ,,Komunikatywny Europejczyk’’. W zmaganiach z językiem angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim udział wzięło 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz 24 gimnazjalistów, wyłonionych wcześniej  w eliminacjach szkolnych.  W zadaniach konkursowych uczestnicy mogli zdobyć 200 punktów z dwóch wybranych języków.

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Polkowicach uzyskali wysokie miejsca, zajmując:

IV miejsce – Alicja Więcław kl. III b

VI miejsce – Jakub Opyrchał kl. II a

VIII miejsce – Damian Łukowiak kl. III b

XII miejsce – Marta Dzumyk kl. II f

XIII miejsce – Wiktoria Zielińska kl. III c

PROJEKT ,,DNI JĘZYKÓW’’

W ramach finału  projektu Dni Języków Obcych, który odbył się w dniach 29 – 31 maja b.r. obok występów teatralnych, muzycznych czy prezentacji multimedialnych odbył się również szkolny konkurs gramatyczno-leksykalny ,,Mistrz Języka Angielskiego’’. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas I-III gimnazjum. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Dawid Kuziemka kl. III d

II miejsce - Weronika Szafrańska kl. III b

III miejsce - Bartosz Pytlak kl. III b.

Podczas Dni Języków Obcych  odbyła się także wystawa nagrodzonych plakatów w języku angielskim i niemieckim.

Kategoria : język angielski

I miejsce – Magdalena Konecka 3 f

II miejsce – Natalia Kościewicz 3f, Weronika Rudzińska 3 f

III miejsce – Kamila Jokiel 3f

Wyróżnienia: Adrian Krystecki 3c, Jakub Pauś 3f, Weronika Kosmala 3c, Sara Sondej 3c, Wiktoria Lizak 1 c, Damian Łukowiak 3b,

Kategoria: język niemiecki

I miejsce – Marcel Kicaj 3 b

II miejsce – Julia Wirchniańska2 c

III miejsce – Seweryn Gołdyn 2 a

Wyróżnienia: Dawid Łyga 3 a, Julia Minta 2 c, Maja Kurowska 2 c, Natalia Dąbrowska 2 a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników!

Beata Auguścik