A- A A+

II KONCERT CHARYTATYWNY

W środę, 31 maja, w ramach obchodów Dni Języków, odbył się  w naszej szkole II Charytatywny Koncert Piosenek Obcojęzycznych, którego celem było finansowe wsparcie rehabilitacji Kacperka, zmagającego się z chorobą Perthesa. Patronem tegorocznego koncertu był Adam Chmielowski, zwany świętym Bratem Albertem, o którym Jan Paweł II powiedział: "Święty Brat Albert  nie pisał uczonych traktatów (...) On po prostu pokazał jak należy miłosierdzie czynić (…) Służyć bliźniemu to według niego przede wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb”.
I tak jak w zeszłym roku udowodniliśmy, że potrafimy „dawać siebie” i pomagać innym, o czym świadczy zaangażowanie uczniów biorących udział w koncercie, zarówno na scenie, jak  i na widowni i zebrana w jego trakcie suma pieniędzy. Należy wspomnieć, że występy wokalne naszych artystów wsparli też uczniowie klas III c i III d, którzy dzień przed koncertem kwestowali na rzecz Kacperka, sprzedając na przerwach przygotowane przez siebie wypieki. Dziękujemy także uczniom klasy IIa, Joannie Pólkowskiej i Jakubowi Brylowi, za profesjonalizm w opiece nad stroną techniczną koncertu.

 

                                                                                                  Dziękujemy w imieniu Kacperka

                                                                                                                                                             Organizatorzy koncertu