A- A A+

Mistrzowie Kodowania

20 czerwca 2017 r. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym spotkania w ramach projektu "Mistrzowie Kodowania". Uczestniczyli w nich uczniowie z klas 1a i 1e. W ciągu roku odbyło się 30 jednogodzinnych zajęć, podczas których uczestnicy poznali podstawy programowania w języku graficznym Scratch. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy potwierdzajace udział w programie "Mistrzowie Kodowania".

 

Uczniowie klasy 1a z dyplomami Program sortujący metodą bąbelkową

 

Podczas zajęć uczniowie tworzyli proste gry i quizy, rozwiazywali problemy z matematyki (obliczali pola figur, rysowali wielokąty) i informatyki (korzystali ze strategii "dzial i zwyciężaj, sortowali zbiory liczb metodą bąbelkową). W wielu sytuacjach mogli wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Obie klasy uczestniczą w projekcie „Pilotażowe wdrożenia programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach”, a zajecia są realizowane na podstawie programu autorskiego "Nauka programowania na lekcjach informatyki, zajęciach technicznych i zajęciach pozalekcyjnych  w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach".