A- A A+

Bajeczny Izrael

Wyjazd do Izraela, który odbył się w dniach od 02.06.2019 r. do 09.06.2019 r., był wspaniałym podsumowaniem projektu "Od Holokaustu do Żywej Nadziei", który stworzyła pani Dorota Doskocz. Siedmiu uczniów z naszej szkoły wybrało się na Bliski Wschód, by poszerzyć swą wiedzę z zakresu kultury i historii Izraela, a także by nabyć niezwykłych doświadczeń, gdyż jak powszechnie wiadomo, podróże kształcą. Podczas wycieczki zwiedziliśmy niesamowicie wiele. Począwszy od Ściany Płaczu, targu "Szuk", targu arabskiego, Starego Miasta, Miasta Dawida, tuneli Króla Hiskiasza, Bramy Jaffskiej, Złotej Bramy, Bramy Lwów, Bramy Gnojnej, Góry Oliwnej, Ogrodu Tomb, Kościoła św. Piotra, aż do rzeki Jordan, Masady, Pustyni Negew i Pustyni Judzkiej, Morza Martwego, Instytutu Yad Vashem i Morza Śródziemnego w Tel Avivie. Prawie cały nasz pobyt przebywaliśmy w Jerozolimie. Kroczyliśmy ścieżkami wydeptanymi przez historię, tymi drogami, którymi niegdyś podążały postacie zapisane w tysiącach ksiąg. W czwartek (06.06.2019 r.) odbyliśmy spotkanie z p. Martą Goren (Krystyną Gryniewicz), ocalałą z Holocaustu. Było to spotkanie, które zostanie w naszej pamięci na zawsze. Mogliśmy odbyć rozmowę z osobą, która doświadczyła na własnej skórze tego, co my znamy jedynie z podręczników. Pani Marta jest niesamowitą, wspaniałą i radosną kobietą, która swoją historią uświadomiła nam, jak niezwykle ważne w naszym życiu są takie wartości, jak zrozumienie, empatia, tolerancja i miłość. Wyjazd do Izraela był dla nas nie tylko wspaniałym źródłem wiedzy, ale także cudownie spędzonym czasem, wypełnionym po brzegi śmiechem i licznymi przygodami. Była to podróż, z której wróciliśmy zupełnie inni, bowiem z większym bagażem doświadczeń, umiejętności i marzeń. Bardzo dziękujemy #GminiePolkowice za wspieranie naszych działań projektowych.