Osiągnięcia Uczniów

KONKURS PRZYRODNICZY KLAS TRZECICH

W kwietniu, w klasach trzecich, przeprowadzony został Szkolny Konkurs Przyrodniczy. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą na temat środowiska i ekologii.
Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce - Weronika Mikulska
II miejsce - Maja Nowicka i Adam Serwiński
III miejsce - Brajan Kraczka
Serdecznie gratulujemy!!! Nagrody w konkursie ufundowane zostały ze środków Rady Rodziców naszej szkoły.

II miejsce w konkursie o starożytności

Nasza szkoła gościła w środę 27 kwietnia organizatorów Powiatowego Konkursu Wiedzy o Świecie Starożytnym dla klas piątych. Przedstawiciele dziesięciu szkół powiatu polkowickiego rywalizowali w drużynowych zmaganiach wiedzy o antyku. Drużyna z naszej szkoły przygotowywana przez pana Rafała Kajaka zajęła II miejsce w powiecie. Skład drużyny z klasy V A: Borys Dukaczewski, Marcelina Tyrkała, Kornel Turczynowicz. Gratulujemy sukcesu.

eagle

„Piszę, bo lubię”!

Mamy laureatów XV Powiatowego Konkursu Literackiego pod hasłem „Piszę, bo lubię”!

I miejsce – Hanna Szczygieł z kl. V d w kategorii klas 4-6  w pisaniu prozy.

III miejsce wśród klas 6-8 w kategorii poezji  – Alma Papenfus z kl. VIII d.

Gratulujemy!

RODZINNY KONKURS LITERACKI "WIERSZ O POLKOWICACH"

W marcu rozstrzygnięty został Rodzinny Konkurs Literacki klas pierwszych "Wiersz o Polkowicach". Wpłynęło 13 pięknych utworów, które wspaniale opisują naszą uroczą miejscowość. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż każdy wiersz był wyjątkowy. Werdykt brzmi nastepująco:

1 miejsce:

Anna Nieora z kl. 1a

Nadia Kleczkowska z kl. 1c

2 miejsce:

Michał Trybka z kl. 1a

3 miejsce:

Szymon Kaczorowski z kl. 1c

Wyróżnienia:

Zuzanna Kot z kl. 1a

Dominik Wacławczyk z kl. 1c

Korneliusz Chamot z kl. 1c.

Wszystkim uczestnikom i ich rodzinom gorąco dziękujemy za wspaniałą twórczość, a laureatom serdecznie gratulujemy! Nagrody w konkursie ufundowane zostały ze środków Rady Rodziców.

Jak to napisać? Przez rz zamknięte czy h otwarte?

W marcu w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ortograficzny składający się z 3 etapów. W pierwszym wzięli udział wszyscy uczniowie, wypełniając w zadaniu luki w 10 trudnych ortograficznie słowach. Drugi i trzeci etap miały formę quizu on-line (quizizz i kahoot). Do drugiego etapu zakwalifikowało się 12 uczniów z klas 5-6 i 17 z klas 7-8. W finale znalazło się 10 osób, a zwycięzcami zostali:

- Julian Nadolny (kl. 8 d),

- Wojciech Machowicz (kl. 6 a),

- Maksymilian Krajewski (kl. 7 a).

Te osoby będą reprezentować naszą szkołę w powiatowym konkursie ortograficznym. Dobrze, że znają się na polskiej pisowni i właściwie zadają ortograficzne pytania.

Gratulujemy i życzymy wam powodzenia.