Osiągnięcia sportowe

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce

11.09.w Zgorzelcu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. W zawodach startowali uczniowie naszej szkoły, zawodnicy LKS Polkowice. Brązowy medal w wieloskoku zdobyła Dagmara Janczak skacząc 10,08 m. Tuż za podium na czwartym miejsce zakończył wieloskok Bartosz Wietuszyński wynikiem 11,42 m. Punktowane miejsca zajęli też Maksymilian Wojtkiewicz w rzucie dyskiem, oszczepem   i sztafecie 4x100m, Dagmara Janczak w biegu na 100 m, Bartosz Wietuszyński w skoku wzwyż i sztafecie 4x100m, Kacper Banaszkiewicz w wisztafecie 4x100m.

Serdecznie gratulujemy.

Jesteśmy najlepsi w województwie

Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk  ogłosił oficjalne wyniki współzawodnictwa sportowego szkół na Dolnym Śląsku. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII i VIII)   zdecydowane zwycięstwo odniosła nasza Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach uzyskując 1009 pkt. Zawody odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego do połowy października oraz w czerwcu. W zawodach  brali udział sportowcy ze 150 dolnośląskich szkół. Zawodnicy starowali w sztafetowych biegach przełajowych, lidze lekkoatletycznej, piłce nożnej, koszykówce 3x3, dwuboju nowoczesnym. Sukces sportowy jest wspólnym osiągięciem zawodników, nauczycieli i znakomitej współpracy i wsparcia dyrekcji szkoły.

Sukces ucznia naszej szkoły!

Uczeń klasy 4B Szymon Bocian zdobył III Miejsce w Mistrzostwach Polski w Karate

Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny

12.06.2021 r. w Lesznie odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny. Znakomicie wypadła zawodniczka LKS Polkowice, uczennica naszej szkoły Dagmara Janczak, która zdecydowanie wygrała swoją serię w biegu na 200m i ustanowiła rekord życiowy wynikiem 28,44 s. Dagmara w kategorii młodziczek zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

image 6483441

Biegali, pływali i .....

Dnia 1 X reprezentacja szkoły w składzie: Bruno Cios 7a, Szymon Bęben 8c, Bartosz Wietuszyński 7a, zajęła  3 miejsce w Finale Dolnośląskim w Dwuboju Nowoczesnym (1 km biegu oraz 100 m pływania). Zawody były rozgrywane na obiektach kompleksu sportowego w Nowej Rudzie.