Osiągnięcia uczniów 2020/2021

A- A A+

 

 Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022

 

 

 

 

Zasięg szkolny:

 

Nazwa konkursu

Data, Organizator:

L. ucz.

Laureaci:

Nauczyciel – opiekun:

„IDZIE LASEM PANI JESIEŃ” – Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 1. 

listopad 2021 

A. Makaś, A. Podgórska, A. Kusiak 

60

LAUREACI: 

1 miejsce   

Zuzanna Kot, kl. 1a (opiekun: A. Podgórska) 

Olivier Kancerek, kl. 1b (opiekun: A. Makaś) 

Anna Jankowska, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 

2 miejsce  

Wiwianna Skomra, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 

Nadia Kleczkowska, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 

3 miejsce  

Emilia Raczkowska, kl. 1a (opiekun: A. Podgórska) 

Klara Białowąs, kl. 1b (opiekun: A. Makaś) 

Wyróżnienia: 

  • Szymon Kaczorowski, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 
  • Olaf Markowski, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 
 

„POCZTÓWKA Z POLKOWIC” – Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 1.

grudzień 2021

A. Makaś, A. Podgórska, A. Kusiak

45

LAUREACI: 

1 miejsce – Olaf Markowski, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 

2 miejsce – Łucja Błażejewska, kl. 1b (opiekun: A. Makaś) 

3 miejsce – Michał Trybka, kl. 1a (opiekun: A. Podgórska) 

Wyróżnienia: 

  • Agata Lichwa, kl. 1a (opiekun: A. Podgórska) 
  • Mykhailo Dykyi, kl. 1b (opiekun: A. Makaś) 
  • Hanna Kuźmicka, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 
 

zDolny Ślązak- etap

szkolny

22 X 2021 r

Kuratorium

18

Mateusz Bloch - kl. 8 E Miłosz Ślusarczyk - kl.8 F

M. Michna

Szkolny Konkurs

Geograficzny:

„Wędrówki z mapą”

30 XI 2021 r

M. Michna

22

Marcel Koziołek - 8 E Lena Domaros- 7 C

M.Michna

Konkurs ortograficzny dla uczniów klas 3 "Mistrz ortografii"

16.12.2021

Anna Mroczko, Monika Koncur

12

Laureaci:
1 miejsce- Wiktor Adamczewski kl. 3 c- op. Monika Koncur
2 miejsce- Adam Serwiński kl. 3 b- op. Grażyna Habraszka
3 miejsce- Natan Prejzner kl. 3 a- op. Anna Mroczko

 

Dolnośląski Konkurs Biologiczny „zDolny Ślązak”

Listopad 2021

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

2

Kwalifikacja do etapu powiatowego konkursu: Jakub Studziński kl. 8e Dawid Piasecki kl. 8b

I. Olszak - Biniek

"Pocztówka do Świętego Mikołaja" konkurs międzyoddziałowy

22.12.2021

Olga Mrozik i Patrycja Szafirowicz

24

3-4 latka

I m. Kaspian Martinis

II m. Szymon Słowik 

III m. Aleksandra Gawrzoł, Szymon Durniak 

5-6 lat 

I m. Zuzanna Zuber 

II m. Abigail Otemilu 

III m. Katarzyna Męcik, Franciszek Jabłoński 

Olga Mrozik i Patrycja Szafirowicz

Szkolny konkurs matematyczny „Zostań mistrzem tabliczki mnożenia”

04.11.2021

Dorota Kędzierska – Grudzień, Agnieszka Klasowska

 

Klasy 5 - laureaci
1. Małgowska Olga V D - opiekun Marcin Janiszewski
2. Dobosz Martyna V D - opiekun Marcin Janiszewski
3. Szumański Natan V A – opiekun Kamil Maraj
Klasy 6 - laureaci
1. Przybylski Bartłomiej VI B – opiekun Dorota Kędzierska - Grudzień
2. Korsak Adriann VI A - opiekun Karol Korpak
3. Siuzdak Oliwier VI B - opiekun Dorota Kędzierska - Grudzień
Klasy 7 - laureaci
1. Kisiel Igor VII B - opiekun Marcin Janiszewski
2. Raczkowska Julia VII F – opiekun Agnieszka Klasowska
3. Ostrowski Piotr VII G - opiekun Karol Korpak
Klasy 8 - laureaci
1. Ciechanowicz Karolina VIII B – opiekun Agnieszka Klasowska
2. Pilichowska Klaudia VIII F - opiekun Dorota Kędzierska - Grudzień
3. Ciebień Maja VIII C -– opiekun Agnieszka Klasowska

 

zDolny Ślązak- etap

szkolny

22 X 2021 r

Kuratorium

 

laureaci etapu szkolnego:
1. Adam Banaszkiewicz, kl. VII e, opiekun Izabela Flisiewicz
2. Jakub Studziński, kl. VIII e, opiekun Katarzyna Marciniak
3. Maja Nowaczyk, kl. VIII c, opiekun Katarzyna Marciniak

 

szkolny konkurs z j. angielskiego „Christmas”

13-15 grudnia 2021

Baran Jolanta i Knihnicka Agnieszka

45

W kategorii klas IV:

I miejsce Wojtek Turczynowski klasa IVc – 25 wyrazów

W kategorii klas V:

I miejsce Martyna Dobosz klasa Vd – 61 wyrazów

II miejsce Oliwia Kwas klasa Vd – 49 wyrazów

III miejsce Bartek Limberger klasa Vd – 39 wyrazów

W kategorii klas VI:

I miejsce Alicja Madej klasa VIb – 49 wyrazów

II miejsce Alicja Rękas klasa VI b – 45 wyrazów

W kategorii klas VII:

I miejsce Lena Domaros klasa VIIc – 132 wyrazy

II miejsce Adam Banaszkiewicz klasa VIIe – 72 wyrazy

III miejsce Hanna Florek klasa VIIb – 70 wyrazów

W kategorii klas VIII:

I miejsce Maja Nowaczyk klasa VIIIc – 70 wyrazów

II miejsce Marcel Koziołek klasa VIIIe – 51 wyrazów

III miejsce Nadia Grześków klasa VIIIb – 46 wyrazów

 

Etap szkolny V Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego ‘Lust auf Lesen”

13.01.2022r

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

Koordynator etapu szkolnego – Sylwia Juszczak

9

I m Hanna Klepuszewska kl. VIII f

II m Natalia Turczynowicz kl VIII d, Igor Kisiel kl. VII b, Maksym Ambroziak VII b

III m Maja Ciebień kl VIII c

M. Dobosz

Szkolny konkurs gramatyczno-leksykalny ,,English For Everyone’

15-16. 12.2021r.

Beata Auguścik

36

KLASY IV – V

I miejsce – Estera Fraczek kl. 5 b

II miejsce – Magdalena Jasińska kl. 5 c

III miejsce – Martyna Dobosz kl. 5 d

KLASY VI – VIII

I miejsce – Adam Banaszkiewicz kl. 7 e

II miejsce – Tristan Puzio kl. 8 b

III miejsce – Igor Borkowski kl. 8 b, ex aequo Bartosz Jędrzejczyk kl. 7 f

 

 

Zasięg gminny, powiatowy, rejonowy, regionalny, międzyszkolny:

 

 

Nazwa konkursu

Data, Organizator:

Liczba uczestników

Laureaci:

Nauczyciel – opiekun:

zDolny Ślązak- etap

powiatowy

22 X 2021 r

Kuratorium

18

Mateusz Bloch - kl. 8 E Miłosz Ślusarczyk - kl.8 F

M. Michna

Gminny Konkurs

Plastyczny na projekt

koszulki i torby

ekologicznej

22 X 2021 r.

SP 1 im Jana Wyżykowskiego w Polkowicach

1

I miejsce ucz. Klasy 5 B Maciej Klimkiewicz

M.Michna

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Pokolenie"

29 listopada 2021

Dom Kultury Gaworzycach

30

Laureaci: Lena Domaros, kl VII c. III miejsce (opiekun Izabela Flisiewicz
Wiktoria Jankowska, kl. VII a -III miejsce (opiekun Katarzyna Marciniak)
Weronika Bandyk, kl. VIII d -wyróżnienie (opiekun Iwonal Łużna)

 

Rejonowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Legnicy

5 XI 2021

Dom Kultury w Legnicy

35

Laureaci:Lena Domaros, kl. VII c wyróżnienie (opiekun Izabela Flisiewicz)
Wiktoria Jankoska, kl. VII a wyróżnienie (opiekun Katarzyna Marciniak)

 

Gminny Konkurs Plastyczny „Drzewa dla klimatu”

Listopad 2021

SP3 - Iwona Olszak – Biniek SP2 - Anna Olejniczak

297

Kat. I-III I miejsce: Sebastian Ruliński kl. 3c (M. Koncur) II miejsce: Nicola Jastrzębska kl. 2c (E. Jerszyńska) Wyróżnienie: Jakub Janczak kl. 1a (A. Podgórska) Brajan Kraczka kl. 3c (M. Koncur) Kat. IV-VI I miejsce: Maja Urban kl. 5c (I. Olszak – Biniek)

 

POWIATOWY KONKURS OLIMPIADA KOPERNIKA Z WIEDZY EKOLOGICZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU LUBIŃSKIEGO I POWIATÓW OŚCIENNYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Grudzień 2021

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie

17

Kwalifikacja do II etapu Olimpiady Kopernika z Wiedzy Ekologicznej : Marcel Koziołek kl. 8e Jakub Studziński kl. 8e Dawid Piasecki kl. 8b

 

I. Olszak - Biniek

Powiatowy Konkurs Fotograficzny pt. "Piękno i bogactwo naszych drzew"

21.10.2021

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach

 

III m Marcel Grygiel (VIIf)

 

regionalny konkurs fotograficzny "Chrońmy Przyrodę Ojczystą"

15.11.2021

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Okręgowy w Legnicy

 

III m Jan Tutko (VIa)

 

XXV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Srebrna Muza"

CK Polkowice

17 XII 2021

 

laureaci:
- Wiktoria Jankowska (7a) - Katarzyna Marciniak
- Amelia Łakowy (8a) - Iwona Łużna
- Pola Gliszczyńska (7b) - Katarzyna Marciniak

 

Powiatowy konkurs „Widokówka z Polkowic dedykowana św. Sebastianowi – patronowi miasta”

19.10.2021

SP1 Polkowice

 

II m Joanna Czerep kl. 4c

M. Czarnik

V Powiatowy Konkurs Plastyczno-językowy ,,Let’e Save The Planets’

19.12.2021r

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach

51

Laureat etapu powiatowego:

Oliwia Turczynowicz kl. 7 c.

 

 

 

 

Zasięg wojewódzki, ogólnopolski, międzynarodowy:

 

 

 

Nazwa konkursu

Data, Organizator:

Liczba uczestników

Laureaci:

Nauczyciel – opiekun: