A- A A+

Na koniec  września przypada ważne wydarzenie w szkole. 30 września nasi chłopcy obchodzą swoje święto. Biblioteka szkolna jest obecna w życiu społeczności uczniowskiej. Razem z nami świętowały ten dzień klasy 8d i 5b. Były zabawy, zagadki i kalambury z przymrużeniem oka, zabawy integracyjne na wesoło.  Dziewczynki wręczały upominki swoim kolegom. Wszystkim chłopcom małym i dużym życzymy  najlepszego!

Zobaczcie fotorelację.

A.Stefaniak

01

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  W tym roku przyświeca nam hasło: „Baśnie i legendy z całego świata”. Z tej okazji nasza biblioteka  przygotowała szereg atrakcji. Proponujemy wam m.in.:

• „Ludzie listy piszą” – warsztaty pisarskie w Bibliotece Miejskiej,
  • „Znam baśnie i legendy polskie” –konkurs z nagrodami,
  • „Starych bajek czar…” – baśniowo –bajkowy teleturniej
  • „Zwierzęta z naszych baśni” – warsztaty artystyczne origami,
  • „Legendy znane i mniej znane” – lekcja biblioteczna
  • „Bery, bojki i klechdy – co to takiego?” – lekcja biblioteczna
  • Dzień postaci z bajek – przebieramy się za bohaterów ulubionych bajek,
  • Dzień Gier Planszowych (10 października)

Nauczyciele bibliotekarze

Ela Turbińska i Aneta Stefaniak

Z okazji „Tygodnia Bibliotek” biblioteka szkolna przy ul. Kominka 1 przygotowała wystawkę książek oraz codzienne konkursy czytelnicze, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów z klas I-III. Podsumowaniem tej bibliotecznej imprezy  było wylosowanie przez Panią Dyrektor Małgorzatę Kaczmarek 35-ciu nagród, które  ufundowała Rada Rodziców.

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć

Czytelniczo pozdrawiamy – Iwona Idzikowska i Zuzanna Szczęsna, nauczyciele bibliotekarze

Grafika przedstawiająca otwartą księgę.

"Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli."

Cyceron

Podsumowaliśmy całoroczne zmagania w konkursach bibliotecznych:

• fotograficznym „Z książką Ci do twarzy”,
  • plastycznym „Zakładkowy zawrót głowy”,
  • „Biblioteczny challenge świąteczny”,
  • „LEGO Jaka to lektura?”

Niektórzy z Was zostali nagrodzeni za ciekawe prace i zaangażowanie. Dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy po nagrody do biblioteki.

Lista uczniów nagrodzonych w konkursach bibliotecznych

Elżbieta Turbińska i Aneta Stefaniak – nauczyciele bibliotekarze

„Znajdziesz mnie w bibliotece” - pod takim hasłem obchodzimy w tym roku ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek - Tydzień Bibliotek. Historia programu związana jest z obecnością Polski w Unii Europejskiej. 1 maja 2004 r. Polska wstąpiła do UE. Tydzień później odbył się I Tydzień Bibliotek” pod hasłem „Biblioteki w Europie były zawsze”. W pierwszych latach było to święto ruchome, ale zawsze odbywające się w tygodniu,  w którym przypadał 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od kilku lat Tydzień Bibliotek jest realizowany od 8 do 15 maja.

Kliknij w obrazek i baw się dobrze!

Tydzień bibliotek

Elżbieta Turbińska i Aneta Stefaniak - nauczyciele bibliotekarze