A- A A+

Już w powietrzu wiosnę słyszę…

Czy ty też?

Serce patrzy w me zacisze…

 Czy ty wiesz?

Świat wiośnieje, w słońcu cały,

W świtach zórz…

Wróble się rozświergotały:

„Cóż, czy już?”

Wiosna… Kwiaty mam i słońce…

Czy ty też?

A w oczach mam łzy gorące…

Czy ty wiesz?

                     Julian Tuwim

21 MARCA –  PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

Święto obchodzone jest każdego roku 21 marca. Ustanowione zostało przez UNESCO jesienią 1999r. Jego celem promocja czytania i pisania poezji, a także jej rozumienia.Mamy dla Was na tę okazję ciekawą propozycję  - kolaż poetycki.

 Instrukcję znajdziesz tutaj.

W naszej bibliotece jest wiele tomików wierszy. Jeden z nich zwrócił naszą szczególną uwagę:

POKŁÓCIŁY SIĘ POETKI O PIETRUSZKĘ I SKARPETKI

Trzy poetki, a każda na każdy temat inne zdanie. Wybucha awantura na 48 wierszy. Lepszy kundel czy pies rasowy? Czy mądrość sowy nie jest nazbyt przereklamowana? Piątek 13  – dzień pechowy czy jednak udany?

Zobaczcie sami.